Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
2017-2018 5. SINIF FEN BİLİMLERİ DERSİ PROJE GÖREVİ VE YÖNERGESİ…………………….3
Proje için çözüm bulmanız gereken problemimiz: Sınıfımızda ve maddenin ayırt edici özelliklerini bilmeyen bir çok öğrencimiz var.Bunun için bir poster hazırlamanızı istiyorum. iki bölümden oluşacak:
1. poster erime ve donma noktasını gösteren bir poster olacak. Burada suyun ısınma ve soğuma (erime ve donma bölgesi) grafikleri de iplerle çizilecek.
2. poster ise kaynama noktasını anlatan bir poster olacak. Bu posterde suyun ve etilalkolün kaynama grafiği iplerle çizilecek.
Bu çalışmayı yaptıktan sonra sınıfa faydalı olup olmadığına yönelik bir anket çalışması uygulanacak bu çalışma grafiklendirilip öğretmene teslim edilecek.
Bu çalışmaları yalnız da yapabilirsiniz bir arkadaşınızla da yapabilirsiniz. Çalışmalarınızda çok ayrıntıya girmeyiniz. Sadece tanışma faslı gibi düşünün.
Proje için kaynaklar: fen kitapları, ansiklopediler, internette eğitim sitelerinden yararlanabilirsiniz.
Dikkat edilecek durumlar: Kesme işlemleri tehlikelidir, bu durumlarda ailenizden yardım isteyiniz. Ailenize gereksiz fazla masraf yaptırmayınız. Kullanacağınız yapıştırıcılar kokusuz, kırtasiye tipi ve öğrencilere uygun olsun.
Çalışmalarınızda yaşadığınız sorunlarda öğretmeninizden yardım isteyiniz. BAŞARILAR
Puanlama :
1. Zamanlama 10 puan
2. Bilgilerin doğruluğu 25 puan
3. Sunum -1. Poster sunumu 25puan
- 2.Poster sunumu 20 puan
4. Anket çalışması 10 puan
5. Öğretmenle iletişim 5 puan.
6. Kaynakça 5 puan
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi