Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
FEN BİLİMLERİ DERSİ PROJE KONULARI
1. 7. SINIF MÜFREDATI İÇERİSİNDE YER ALAN İLK ÜNİTE OLAN ‘GÜNEŞ SİSTEMİ VE ÖTESİ’ İLE İLGİLİ DERS KİTABI KONU AKIŞI, DERS ANLATIMI, İÇERMESİ VE İÇERMEMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KONULARLA İLGİLİ ELEŞTİRİLERİNİZİ VE ÖNERİLERİNİZİ İÇEREN BİR SUNUM HAZIRLAYINIZ.

2. UZAY ARAŞTIRMALARINDA KULLANILABİLECEK BİR TELESKOP TASARLAYARAK YAPIMINI GERÇEKLEŞTİRİNİZ. ARAŞTIRMALARINIZI, TELESKOBU YAPIM AŞAMALARINI RAPORLAŞTIRARAK ARKADAŞLARINIZA AKTARABİLECEK BİR SUNUM HAZIRLAYINIZ.

3. CANLILARDA MİTOZ VE MAYOZBÖLÜNME ÖZELLİKLERİNİ ARAŞTIRARAK BU ARAŞTIRMALARINIZI SUNUM HALİNDE ARKADAŞLARINIZA AKTARINIZ. MİTOZ BÖLÜNMENİN GÖZLEMLENEBİLECEĞİ BİR DENEY DÜZENEĞİ HAZIRLAYINIZ.

4. KİNETİK VE POTANSİYEL ENERJİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMALAR YAPARAK ARAŞTIRMALARINIZI RAPORLAŞTIRINIZ. KİNETİK ENERJİ VE POTANSİYEL ENERJİ ÇEŞİTLERİ İLE İLGİLİ DENEY DÜZENEKLERİ TASARLAYARAK ARKADAŞLARINIZA SERGİLEYİNİZ.

5. HAVA VE SU DİRENCİNİ AZALTMAYA VE ARTTIRMAYA YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALARDAN İLHAM ALARAK SİZ DE BENZERİ DÜZENEKLER KURUNUZ VE BUNLARI ARKADAŞLARINIZA SUNUNUZ.

6. PERİYODİK TABLODA YER ALAN İLK 18 ELEMENT VE YAYGIN ŞEKİLDE KULLANILAN BİLEŞİKLERİN KULLANIM ALANLARINI ARAŞTIRARAK BU ARAŞTIRMALARINIZI İÇEREN BİR SUNUM HAZIRLAYINIZ VE BU SUNUMUNUZU ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞINIZ.

7. KARIŞIM ÇEŞİTLERİ VE ÇÖZÜNME HIZINI ETKİLEYEN DEĞİŞKENLER İLE İLGİLİ DENEY DÜZENEKLERİ HAZIRLAYARAK BU DENEYLERİ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE LABORATUVAR ORTAMINDA ARKADAŞLARINIZA SERGİLEYİNİZ.

8. KARIŞIMLARI AYIRMA YÖNTEMLERİNİ İÇEREN DENEY DÜZENEKLERİ KURARAK HAZIRLADIĞINIZ KARIŞIMLARI FARKLI DÖRT AYIRMA TEKNİĞİ İLE AYIRINIZ.

9. YENİDEN KULLANILABİLECEK EŞYALARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN İŞLEYEN BİR PROJE HAZIRLAYINIZ. PROJENİZİ SINIF VE OKUL ARKADAŞLARINIZA DUYURARAK PROJENİN İŞLERLİĞİNİ TAKİP EDİNİZ.

10. DÜZ, TÜMSEK VE ÇUKUR AYNADAN IŞIĞIN YANSIMASI VE BU AYNALARDA GÖRÜNTÜ OLUŞUMUNU GÖSTEREN BİR MODEL HAZIRLAYARAK MODELİNİZİ ARKADAŞLARINIZA SUNUNUZ.

TESLİM TARİHİ: 15 MAYIS 2019
…………………
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi