Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
FEN BİLİMLERİ DERSİ PROJE KONULARI
1. MEVSİMLERİN OLUŞUMUNU GÖSTEREN GERÇEKÇİ BİR MODEL HAZIRLAYINIZ. MODELİNİZİ GÖRSEL VE SÖZEL SUNUMLARLA DESTEKLEYEREK PROJENİZİ ARKADAŞLARINIZA SUNUNUZ.

2. MUTASYON, MODİFİKASYON, ADAPTASYON VE DOĞAL SEÇİLİM KONULARINI ARAŞTIRARAK BU ARAŞTIRMALARINIZI AKTARABİLECEĞİNİZ BİR POWERPOİNT SUNUSU HAZIRLAYINIZ. SUNUMUNUZU GÖRSELLERLE DESTEKLEYİNİZ.

3. KATI, SIVI VE GAZ (AÇIK HAVA) BASINÇLARINI ÖRNEKLEYEN DENEY DÜZENEKLERİ HAZIRLAYARAK ARKADAŞLARINIZA DENEYLERİNİZİN SUNUMUNU GERÇEKLEŞTİRİNİZ. YAPTIĞINIZ DENEYLERİN RAPORLARINI HAZIRLAYARAK TESLİM EDİNİZ.

4. BİR PERİYODİK TABLO HAZIRLAYINIZ. PERİYODİK TABLODAKİ ÖZEL GRUPLARIN ÖZELLİKLERİNİ VE KULLANIM ALANLARINI İÇEREN BİR SUNUM DOSYASI OLUŞTURUNUZ.

5. ASİT, BAZ VE TUZ MADDELERİN ÖZELLİKLERİNİ ARAŞTIRARAK BİR SUNUM HAZIRLAYINIZ. ASİT VE BAZLARIN KULLANILDIĞI BİR DENEY DÜZENEĞİ TASARLAYARAK DENEYİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİP DENEY RAPORUNUZU OLUŞTURUNUZ.

6.MADDENİN ISI İLE ETKİLEŞİMİNİ VE ETKİLEŞİMİ ETKİLEYEN FAKTÖRLERİ ARAŞTIRARAK BU ARAŞTIRMALARINIZI POWERPOİNT ŞEKLİNDE SUNUNUZ. SUNUMUNUZU DESTEKLEMEK İÇİN EN AZ BİR DENEY DÜZENEĞİ KULLANINIZ.

7. KİMYA ENDÜSTRİSİ ALANINDA ARAŞTIRMA YAPARAK KİMYA ENDÜSTRİSİ ALTINDAKİ MESLEK DALLARINI İNCELEYİNİZ. ÇEVRENİZDE BU MESLEK DALLARINDA GÖREV YAPAN KİŞİLERLE ROPÖRTAJ YAPINIZ VE ROPÖRTAJINIZI SESLİ, GÖRSEL YA DA YAZILI BİR ŞEKİLDE TESLİM EDİNİZ.

8. BASİT MAKİNE ÇEŞİTLERİNİ, MAKİNE PRENSİPLERİNİ İÇEREN DENEY DÜZENEKLERİ HAZIRLAYARAK BU DÜZENEKLERDEKİ KUVVET-YOL KAZANÇLARINI GÖSTEREN DÜZENEKLER GELİŞTİRİNİZ. DÜZENEKLERİNİZİ UYGULAMALI BİR ŞEKİLDE ARKADAŞLARINIZA SUNUNUZ.

TESLİM TARİHİ: 15 MAYIS 2019
……………….
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMENİ
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi